Çevre Sağlığı Ekibimiz Hizmet Alanları Hedef Vektörler Haşere Haritası Kene Kontrolü Kullanılacak Ürünler ve Etki Alanları Sık Sorulan Sorular Önemli Uyarı

Sık Sorulan Sorular

Kullanmış olduğunuz ilaçların standardını ve kalitesini nasıl belgeliyorsunuz?
Bayer tarafından üretilmiş olan bütün ilaçlarımız Dünya Sağlık Örgütü(WHO), T.C Sağlık Bakanlığından onaylanmış olup, bütün ilaçlarımızın ISO 9000 ve ISO 14000 belgeleri mevcuttur.

Ekibiniz ilaçlamaya gelmeden önce ne gibi hazırlıklar yapmalıyım?
Kullanmış olduğumuz ilaçlar günün herhangi bir saatinde insanları rahatsız etmeden uygulanabilir.Özel düzenlemelere gerek yoktur, kalıntı ve iz bırakmaz.

İlaçlarınızı heryerde rahatlıkla kullanabilir miyiz?
Elbette, Jel yöntemi ile yapılan uygulamalar hassas alanlarda kullanım için idealdir.( Örn: elektronik ekipmanlarda) ayrıca spreyleme yöntemi ilede uygulandığı yüzeyde kalıntı bırakmaz, kokusuz ve lekesizdir. (örn: halılarda)

Fare ve sıçan mücadelesinde ilacınızın farkı nedir?
Kullanmış olduğumuz pasta formülasyonu içeriğindeki bitkise yağlar ve tahıl ile fare ve sıçanlar için cezbedicidir.İçeriğindeki coumatetraryl aktif maddesi ile doz alımından 3 ila 6 gün sonra iç kanama ile ölüme sebeb olur ayrıca rutubet gibi çevsel koşullara dayanıklığında diğer tüm yemlerden daha üstündür.

Pasta formülünün diğer canlılar üzerindeki etkisi nedir ?
Racumin pasta ile ikincil (yem yiyerek ölmüş farelerin hedef dışı canlılar tarafından yenilmesi) zehirlenme riski düşüktür.

Sivrisinekler ne kadar hızlı uçabilir?
Türlere bağlı olarak saatte 1-1.5 mil uçabilirler.

Sivrisinekler neden kan emerler?
Kanın sivrisinekler için besleyici fonksiyonu yoktur. Sadece dişi sivrisineklerin yumurtalarının olgunlaşabilmesi için kana ihtiyaçları vardır. Erkek sivrisinekler kan emmezler, hem dişi hem erkek sivrisinekler enerji ihtiyaçlarını bitki nektarlarından sağlarlar.

Ne kadar uzun yaşarlar?
Yaşam süreleri türlere göre değişir. Dişilerin çoğu 2-3 hafta yaşarlar. Bazı türler ise kışı garaj, tavan arası gibi korunaklı alanlarda atlatır ve 6 ay kadar yaşayabilirler.

Sivrisinekler AIDS bulaştırabilir mi?
Bu konuda pek çok çalışma yapılmıştır. Bu çalışmaların sonucunda kan emici böceklerin AIDSli kanı taşıyan denekten aldıkları virüsü diğer deneğe bulaştıramadığı ispatlanmıştır.
Zehirlenme Durumunda Ücretsiz 114 (Uzem) arayınız.

WebmailYönetim Paneli Çevre Sağlığı | Veteriner Polikliniği | Gıda | Tarım ve Hayvancılık
ACT REKLAM