Çevre Sağlığı Ekibimiz Hizmet Alanları Hedef Vektörler Haşere Haritası Kene Kontrolü Kullanılacak Ürünler ve Etki Alanları Sık Sorulan Sorular Önemli Uyarı

Haşere Kontrolü (Pest) Kontrol

İnsan sağlığını etkileyen hastalık taşıyıcısı rolünde en önemli görünen vektörler sivrisineklerdir. Sivrisineklerin ilk sırayı almasındaki nedenlerin en önemlisi, sivrisineklerin diğer hayvanlardan ve diğer vektörlerden daha çok ölüme ve rahatsızlığa yol açmasıdır.

Geçmişten bu günümüze kadar sivrisinek tehdidi hala oldukça yaygın olup ve insan sağlığını etkilemesi yönündeki tehditlerini sürdürmektedir.Sağlımızı tehtit eden haşerelerle mücadele ve kontrolünde önemli olan; en doğru ve en etkili yöntemlerin belirlenmesidir. ülkemizde pek çok hastalığın taşıyıcısı sivrisinekler ve diğer sinek türleridir.

SANİTASYON, hijyen ve sağlık koşullarının oluşturulması ve devam ettirilmesi anlamında uygulamalı bir bilim dalıdır. İyi bir sanitasyon sağlıklı yaşam standardının bir göstergesidir. Temizlik, hastalık yapıcı organizmaların kontrolü, sterilizasyon, tecrit, atıkların yok edilmesi ve haşere kontrolü gibi pek çok kavramı içermektedir ve işletmeler için oldukça önemlidir.

Zehirlenme Durumunda Ücretsiz 114 (Uzem) arayınız.

WebmailYönetim Paneli Çevre Sağlığı | Veteriner Polikliniği | Gıda | Tarım ve Hayvancılık
ACT REKLAM